Hlavně pomáhat, vo prachy nejde

„Tohle je neopakovatelná příležitost, a říkám vám o ní jen proto, že tady pan Švejk je můj dobrý známý, ba důvěrný přítel, kterému plně důvěřuji,” začala Martina ve vší vážnosti, a v její poměrně nuzně vybavené kanceláři se rozhostila až jakási spiklenecká atmosféra.

„Švýcarská korporace, pro kterou pracuji, právě zahajuje své obchodní aktivity v naší zemi a z toho vyplývají obrovské příležitosti pro kohokoliv, kdo se již nyní, na počátku, zapojí do projektu. Máme speciální, jedinečný, velmi výhodný systém odměňování, a pracovat v našem bizu zvládne každý. Připadá vám to zajímavé?” položila Martina zkušeně řečnickou otázku, jak ji učili během mnoha přípravných prodejních školení.

„Nepochybně!” odvětil nadporučík, aby nedal najevo nežádoucí pasivitu, a dokonce se na ni usmál, jako že má jeho plnou pozornost, hlavně, ať vypráví dále, a plně demonstruje své prezentační schopnosti!

„Mohu vám prozradit, že účastníky projektu jsou i velmi známé osobnosti, které znáte z titulních stránek médií, VIP, protože se jedná o trvalou možnost v podstatě bezpracného příjmu, což se hodí při dnešní nejistotě ohledně důchodů. Proto do projektu vstupují i dobře situovaní lidé, kteří oceňují stabilitu i perspektivu švýcarské firmy. Vše je plně právně a smluvně podloženo. Stačí jen podepsat, a složit zálohu, a začne vám dočista jiný život, o kterém jste vždy snil! Teď, teprve nynjí budete moci ukázat světu, co je doopravdy ve vás! Nezáleží na vašich diplomech, praxi, předchozím životním krachu… nyní můžete začít nový život, konečně ve znamení úspěchu po kterém jste vždy tolik toužil, a který si konečně zasloužíte!

Mnozí účastníci projektu již s přesvědčením opustili svá původní zaměstnání a nyní se věnují tomuto jedinečnému podnikání naplno, ale hlavní výhodu má náš unikátní systém v tom, že můžete bydlet někde na pláži, na druhém konci světa, a podnikat takříkajíc z pláže, jen pomocí notebooku! Peníze vyděláváte, i když si zrovna plavete v moři, nebo spíte! Dokonalý princip vydělávání peněz, co říkáte?”

„No, já nemám slov… tohle tu ještě fakt nebylo!” divil se nadporučík.

„Vidíte, a zrovna vy jste u toho! Máte prostě obrovský štěstí, že jste dnes tady! Jste vyvoleným, rozumíte? Požehnaným! Vstoupíte tedy do projektu ihned? Možnost vstupu za zvýhodněných podmínek platí jen dnes! Je potřeba se správně rozhodnout, protože je to šance, která se nebude opakovat!” zdůraznila Martina.

„Poplatek za neomezené doživotní členství se vám vrátí doslova během dnů, a po roce jsou zisky v projektu průměrně 2.000 švýcarských franků týdně! Prostě životní příležitost, ale rozhodnutí je na vás. Pokud chcete být nadále chudý a neúspěšný, jako doposud, budiž! Nepomáháme těm, kteří nechtějí změnit svůj život, protože jsou spokojeni v tom bahně komfortní zóny! Chceme vidět nespokojené lidi, motivované lidi, něco podstatného se sebou a tím životem konečně udělat! Změnit sebe, i svůj svět a budoucnost! K tomu jim poskytujeme tuto jedinečnou příležitost a zázemí renomované švýcarské společnosti se stoletou historií, praxí ověřený a plně funkční obchodní model, který není někde v knihách, ale vydělává lidem peníze, teď a tady!”

„To je jedním slovem úžasné! To je prostě splněný sen!” přitakal nadporučík.

„Vstupní poplatek činí určitou částku, protože se jedná o elitní klub vyvolených. Tím, že ho uhradíte, dáváte najevo, že vám na vaší budoucnosti záleží a jste připraven do ní zainvestovat. Avšak toto mohou být úplně poslední peníze, co je třeba zaplatit za váš obchodní i osobní úspěch!” lákala dál Martina.

„Jdu do toho, není nad čím váhat!” pravil nadporučík přesvědčeně. „Jen mi prosím vás řekněte, jak potom ty peníze budu vydělávat? To mi budou chodit samy? Bez práce?”

„Přirozeně, že zpočátku bude třeba vyvinout určitou samostatnou aktivitu, bez toho nejde dělat žádný byznys, tomu jistě rozumíte, ale časem, když si vybudujete vlastní obchodní strukturu, a nabídnete tuto jedinečnou obchodní příležitost dalším osobám, a ony zase dalším, z každé takové osoby ve vaší struktuře budete mít provizi, a to již zcela bez práce a jakéhokoliv úsilí. Proto se pak opravdu můžete povalovat na pláži, a penízky vám budou chodit samy, jak jsem řekla! Po další desítky let, do konce vašeho života! Ještě vaši potomci budou profitovat z vašeho správného rozhodnutí, pokud ho dnes odpovědně učiníte! Myslete na svou rodinu, na její blaho, na její stabilitu a šťastnou budoucnost!”

„Takže ale budu muset sehnat lidi a přesvědčit je, aby vstoupili do projektu, a taky zaplatili ten vstupní poplatek?”

„Ano, ale oni vám skoro utrhají ruce za tu příležitost, za tu neskutečnou šanci, kterou jim darujete, a která jim přinese spásu! Nebudete je přemlouvat, prostě jim nabídnete možnost, alternativu, jak ze životního marasmu, jak si zajistit vytouženou budoucnost! A oni se rozhodnou určitě správně, to mi věřte, až pochopí, jak unikátní příležitost jim tu nabízíte!”

„A komu to mám jako nabízet? Neznám moc lidí a nemám moc kámošů,” zajímal se nadporučík naivně.

„Nejlepší je to skrze internetovou inzerci a marketing. Instrukce, jak efektivně podnikat přes Internet, jsou součástí komplexního balíku precizních vědomostí, které v rámci projektu zdarma obdržíte! Naučíme vás prostě, jak dělat byznys přes Internet, a tomu přece patří jak současnost, tak buducnost, souhlasíte? Kdo dnes ostatně není na Internetu, jakoby nebyl! Neexistuje! A peníze tam leží na zemi, jen se připojit a sehnout se pro ně!

Takže si osvojíte nezbytné marketingové principy, ale následně, protože jde o virtuální prostor, opravdu můžete být v Karibiku na pláži, nebo kdekoliv, kde je připojení, a dělat velký byznys, který vás i vaši rodinu bezpečně zajistí až do konce života! Řekněte, není to úžasné?”

„To je,” zasnil se nadporučík při představě pláže někde v Karibiku, kde nikdy nebyl.

„Působíte na mne jako skvělá potenciální posila týmu!” navázala Martina ihned. “Byl byste velmi schopným kolegou, cítím to, a jistě byste si vydělal, odhaduji, tak 100 tisíc měsíčně. Je to pro vás alespoň trochu atraktivní?”

„No pro koho by ne!” souhlasil nadporučík bez váhání.

„Dobře! Důvěřuji vám, a proto vám dám speciální, časově omezenou nabídku! Pokud vstoupíte dnes do projektu, vstupní poplatek, který je obvykle ve výši 250.000 korun, vám bude snížen na… poslouchejte dobře! Ne dvě stě! Ne sto padesát! Ne sto! Na pouhých šedesát tisíc korun! Do měsíce ty penízky máte zpátky! Takovou šanci by si nechal ujít jen hlupák, co je mu lhostejná budoucnost a spokojený život ve znamení finanční stability!

Nepřesvědčuju vás – nabízím vám, protože vám chci pomoct! Víte, v našem bizu chceme hlavně pomáhat lidem, o peníze až zase tolik nejde! Jasně, jsou v životě důležité… ale ten pocit, když někomu pomůžete, ten je nad jiné! A nyní si představte, že takto můžete udělat šťastnějšími i další lidi ve vašem okolí, na kterých vám záleží, když je seznámíte s touto unikátní příležitostí, a pomůžete jim, jak uspět v životě, v konkurenci, ve všech těch výzvách, kterým denně všichni čelíme! Jak by vás měli rádi, jak by si vás vážili! Kolik byste měl tehdy nových kamarádů, přátel… i lásku byste tak mohl získat!”

„No, to je určitě pravda… ale ta částka… to je pořád strašně moc peněz!”

„Vidíte? Jak jste slabý, jak váháte, přestože podobnou obrovskou šanci už třeba nikdy nedostanete? Jste loser, pane, prohráváte to, prohrával jste to doteď a budete dál, jak to vypadá! Nevymaníte se z toho prokletí neúspěchu, které vám ale nezpůsobil život, nebo okolnosti, to vy sám! Neochotou se otevřít něčemu novému, pozitivnímu, jít za tím, následovat svoje sny!

Udělejte konečně jednou něco správného, vykročte z toho bludného kruhu, prostě se rozhodněte, pohněte s tím životem, změňte něco, vystupte ze svojí komfortní zóny, jedině tak něčeho dosáhnete! Budete-li mít peníze, jedině tehdy můžete najít spokojenost a potkat lásku, kterou si zasluhujete, na kterou tak dlouho čekáte!

Pro ni jste dnes nikdo, to přece musíte chápat? Ty modelky, co potkáváte na ulici? Proč se vám nedívají do očí, přestože si myslíte, jak jste dobrý, schopný mladý muž! Ignorují vás, protože nejste ve skutečnosti nic, a ony to dobře vědí, vidí vaši nuznou podstatu, kterou marně skrýváte laciným předstíraným sebevědomím!

Z tohoto věčného váhání a pochbností vede jen málo cest ven! Však se na sebe podívejte, je vám třicet nebo kolik, dávno jste měl být někdo, a přitom jste pořád nikdo, jen řeči a plané snění, prázdné sliby a falešná víra, která se pak zboří jak domeček z karet, a zbyde vám jen, utopit své prohry v pití, protože jedině tehdy máte kuráž! Jedině s opicí na rameni jste silnej a odvážnej! To je ale nuzný život,” odsoudila Martina pohrdavě, a dala tak najevo, že pro ni nadporučík není nic, ani jako pro byznysmenku, ani jako pro ženu. Ale nejen pro ni – i pro všechny její kolegyně.

„Já jdu do toho!” pravil Švejk pevně, ač měl v kapse jen poslední pomačkanou stovku, vyhrazenou na pivo. „Todle je to nejlepší, co pro sebe můžu v životě udělat! Těch šedesát papírů, to je zadarmo! To je nic, voproti všem těm luxusním vejhodám, co ta malá investice přinese! Kámo, není nad čím váhat! Uděláme se pro sebe! A na Jamajce je prej moc hezky!”

„Nemůžete přece čekat, že dostanete vše na stříbrném podnosu!” pokračovala hned Martina. „Ta částka je symbol vaší ochoty, udělat něco pro vlastní štěstí, jít mu naproti, nečekat jen na něj, ale vyjít mu aktivně vstříc!

Máte tu silného švýcarského důvěryhodného partnera, máte tu jedinečnou příležitost, která vám navěky změní život! A cena za ty všechny poklady je ubohých, nicotných a bezvýznamných šedesát. Umíte počítat, člověče? Každému rozumnému člověku přece musí být jasné, že tato příležitost, to je dar, to je požehnání, nevyčíslitelné penězi!

Jaké je to, být loser? Jste spokojený? Zamyslete se, opravdu je tohle život, který jste si vysníval? Nechtěl jste od něj něco lepšího? Kde myslíte, že budete za deset let? Nemáte někdy takový špatný pocit, že na tom budete už jenom hůř, než dnes? Zmítán okolnostmi, neblahým vývojem ekonomiky… a nebudete schopen nic ovlivnit, druzí a jen oni vám budou říkat, co můžete či nemůžete, na jejich názoru bude záležet váš život!

Zde máte možnost, jak se z toho neradostného směřování do zatracení a zmaru vyvléknout, a začít něco nového, ryzího!

Třeba můj známý, Petr, byl na tom docela stejně, jako vy! Pamatuju si to, jako včera, jak se mnou seděl v jedné restauraci tady poblíž a říkal mi, to nejde, to je moc peněz, na to nemám, to nedokážu! A já mu řekla: ‚Sám musíš vědět, Petře, co dokážeš či ne! Ale já cítím, že to dokážeš, že na to máš, jen trochu chtít, jen otevřít ty klapky, co máš na očích! Odhodit to závaží nerozhodnosti, co tě táhne tolik let neúprosně k zemi! Rozbít ty nekonečné, pevné řetězy vlastních pochybností, kterými jsi spoután!‘

A vidíte – nakonec Petr to správné rozhodnutí udělal, dnes má haciendu v Mexiku, kam si létá na víkendy, asi jako jiní jezdí na chatu někde na Sázavě! Po boku má nádhernou přítelkyni a jsou spolu moc šťastní, plánují společně založit rodinu. A stačilo tak málo – aby se Petr v tom správném okamžiku správně rozhodl, a přineslo mu to vše, o čem si snil!

Naše společnost vám samozřejmě bude maximálně nápomocná ve vašem osobním růstu. Vyškolíme vás, dáme vám cenné informace – opravdu by je vám někde dali zadarmo? No co myslíte? My vám zde předáváme klíčové know-how, jak být v životě úspěšný, ať se bude dít cokoliv, recese, krachy ekonomiky… s námi budete vždy napřed, vždy ve vedení. Jen s námi!”

„Nabízíte toho opravdu hodně, to si uvědomuju. Vědomosti nejsou zadarmo, a jsou pro život kriticky důležitý. Už mi ta částka opravdu tolik vysoká nepřijde! A ten Petr, to je vzor!”

„Takových lidí znám více. Samozřejmě, že neschopní a líní neuspějí ani tady, ale všichni ti šikovní, jako vy, ti to prostě nemohou prohrát, pane!

Tak pamatujte – máte čas dnes do 20.00. Rozmyslete si to dobře! Tady pan Švejk vám pomůže, učinit to správné rozhodnutí!”

Když s nadporučíkem osaměli, Švejk tu poslední poznámku vysvětlil: „A já vám mám pomoct, pane obrlajtnant, tím, že vám budu vrtat celý vodpoledne do hlavy, a nepustím vás z merku, dokavad nesložíte těch šedesát klacků na dřevo, ouplně pitomej z tý nekonečný manipulace kecama vo haciendách na pláži a ňákým Petrovi, kterej stejně nikdy neexistoval! Takhle se to dělá, aby se ulovila kavka!”

„Teda, tohle byla síla! Bylo to tak intenzivní! Až z toho mám mžitky před očima, všude modrý moře a slunce!” svěřil se unešený nadporučík.

„Vidíte, já vám to povídal, že to bude snová jízda, pane obrlajtnant! Musím říct, že mě tendle svět vodjakživa rajcuje, a nacházím v něm jistej nespornej půvab,” přiznal se Švejk beze studu. „Ta enérgie, jak tu proudí! Ty sny! Tolik se tu vo nich kecá, že vaše snadno vovlivnitelná mysl normálně začne mít pocit, že je to fakt realita! Nádhera!

Řikám vám to votevřeně, že bezezbytku využít všech tědle vysoce oučinnejch principů MLM v našich PSYOPS, to z nás fakt udělá ty jedničky na světě, kterejm nebude rovno! Amerikáni? Ech, ty budou stát frontu, aby se vod nás něco naučili! Efektývita bude absolutní! Normálně vovládnem důmyslnou propagandou celou společnost, i Václavák! Assets k nám budou jen proudit… ááá, bude to velký!”

„Koukám, Švejku, že vás Martina taky dostala do úplnýho transu! Vy byste těch šedesát snad i rád zaplatil, kdybyste je měl, viďte? A klidně byste bez váhání sáhnul i do erární kasy. Jen být u toho!”

„Nezaplatil, pane obrlajtnant! Ani korunu! Šel bych totiž rovnou za šéfem a nabídnul bych mu svou speciální kvalifikaci, páč začínat jako blbá kavka je v mým případě zbytečný mrhání vojedinělým talentem! Jsem připravenej na věčí vejzvy! Nebejt tady v Armádě, vokamžitě se lifruju do světa byznysu, a dal bych to, ve velkým!”

„Uznávám, že síťová struktura má obrovskou moc, Švejku! Omezená akce někde na okraji změní ve společnosti jen málo, ale podchytit celou tu síť, a moct ji začít ovlivňovat přímo ze středu, propracovanými postupy PSYOPS… jo, to by bylo účinný řešení, jak pro získání, tak pro další růst moci! Tenhle nápad vám přinese pochvalu u velení, i když bych ji správně měl ihned vystornovat, za jiný vaše maléry!”

„Tak hlavně, esli na konci toho našeho velkýho příběhu budu aspoň trošičku v plusu, pane obrlajtnant!”

Švejk 2: Elita Armády – Kapitoly

Alan Svejk - alansvejk@alansvejk.com

alansvejk@alansvejk.com