Pravda o mužích 2: Než Tvoje láska, lepší je videohra

Čau holka! Tak po ouvodním díle sme to vzali hned zvostra, přes porno, ale je mi dočista jasný, že dnešní díl pro Tebe bude dost španělská vesnice, asi jako kdybys Ty napsala článek pro nás tupý čuráky vo ňákejch vychytanejch trendy řasenkách.

Ale poudám Ti ouplně votevřeně, ty malá roztomilá kurvičko, jako že se Švejk menuju, že estli se chceš udělat sama pro sebe, a pochopit, co nás frajéry devastuje, co nás vod Tebe vodvrací, proč se rozpadaj Tvý vztahy, kerejm si tolik vjeřila, tak potom se jednou provždycky prostě musíš, jako ve vlastním nejsvatějším zájmu, seznámit s tímdle podivným svjetem videohér, aspoň povrchně a něžně, nebo si dokonce ňákou sama zahrát, vole! Dyk Tě ani neubyde, a poznáš novej svět, rozšíříš si rozhledy, vzděláš se! A já Ti na voplátku slibuju, že si zase na voplátku něco přečtu vo řasenkách, i když sou mi dost napíču, vole!

Vono se sice řiká, že kdo si hraje nezlobí, ale v případě gamesek bych todle prohlášení tak ouplně nepodepsal, a to ani vožralej. Jó, není sporu, že postižený jedince hry vodváděj vod reálity, a to dost mocně. Douvod je ten, že ve hrách se dá stvořit snovej svět, kde můžeš vládnout, kde můžeš bejt někdo, kde můžeš něco zažít, myslím jako fakt hustýho, přitom ve vopravdickým životě bys hned dostala přes držku, nebo by Tě hnedka sebrali fízlové, a byl by z toho děsnej flastr na Mejrově s Jirkou Kajínkem.

Jó, dřív nebo pozdějc by se to zmínit stejně muselo: velká část videohér je vo boji, kerej my muský máme nedílně v génech, i ten Tvůj ňouma milášek, co jím možná tajně pohrdáš. Jako zasloužilej frajér z armádních elitních specijálních jednotek nemám problém to naplno vyslovit, nó prostě je to i vo tom neblahým násilí, jako že krouháš ňáký frajéry, jako nepřátele, zlý teróristy, a vobčas dokonce i žencký teróristky, když se proti tobě se zbraní v ruce postavěj, páč máme tu émáncipacY a holky se chtěj taky zapojit do šarvátek, páč péče vo domácnost a fakani je už přestaly bavit, a bohužel, vobčas to vodserou i víc či míň nevinný zviřátka v lese – vo vobojím tu bude eště řeč.

Jenže von takhle funguje i vopravdickej svět – hale, furt se někde bojuje, furt se někde umírá, jen si votevři noviny! Slibovali nám krásnej novej svět, ráj na zemi, vječnej mír… a stalo se akorát tak hovno! Války sou tu pořád, a budou další, si piš, vole! Proto taky mám super kšefty, dyk dělám v tom vobranným průmyslu, a až budu tím prezYdentem, tak se to všecko změní! Každopádně v tomdle ty gamesy zase tak daleko vod čistý pravdy nejsou, i když, podávaj to celý trochu, ehm… kondénzóvaně, majinko pšehnaně.

Ty lidi, kerý hry vyvíjej, samozřejmě chtěj, aby ty produkty voslovily ňákou tu cílovou skupinu, kerou sou primárně mladý muský, ale gamesej i děcka a dědkové, plus dokonce Tvý kámošky, a nejvoblíbenější sou ty hrozný FPS, neboli 3D akce z vlastního pohledu, jako že vidíš na monitóru herní svět jakoby vlastníma vočima, jako kdybys tam prostě byla, na tom místě, kde se hra vodehrává, uprostřed tý mely, řežby, kraválu a velkýho dobrodrušství. Takže je jasný, že takovej prožitek je už z principu dost hlubokej. Lepší, než film: páč Ty do toho přímo zasahuješ, a svejma volbama vovlivňuješ všecko, seš ten aktÝvní elemént. Né, jako v životě, kerej Tě často spíš vláčí!

Ale primárně tu jen vo bojování a násilí nejde, to fakt né. To by asi nikoho moc dlouho nebavilo. Vono i tady to chce ňákou hlubší myšlénku, příběch, aby Tě to jako vtáhlo do sebe, abys něco zažila. A byly dokonce hry, kerý se daly dojít až do konce prakticky bez použití násilí, stačilo ty nepřátele vomráčit, uspat, což bylo jako dost humánní, nó uznéj! Takže vony ty gamesy nejsou tak ouplně černobílý. Každá k tomu přistupuje jináč – asi jako každá holka jinym stylem kouří pánskej vocas, že jó.

Z logiky vjeci je věčina hrdinů her muskýho pohlaví, jako aby se s tím hráč, co je vobyčejně taky chlápek, moh líp ztotožnit. Ale byly i čestný výjimky, kdy se normálně hrálo za ženskou hrdinku, pominu-li teda hry, kde sis mohla pohlaví přímo a vejslovně vybrat, ale to už byl zase trocha jinej žánr.

No One Lives Forever 2000 - Alan Svejk VIP AffairsNejpamátnější, nejstylovější a nejepičtější taková hrdinka byla bezesporu krásná Cate Archer z neskutečnýho epósu “No One Lives Forever” (2000), kde si hráč v její kůži moh zahrát na fakt vostrou špijónku. Hale, tadle holka vám dělala fakt čest – uměla se vohánět s karabinou De Isle a pistolí s tlumičem vopravdu moc hezky a elegántně! A taky to potřebovala, páč na svý dlouhý cestě za záchranou světa potkala moc moc nepřátel. Vono vobvykle v gamese někoho zachraňuješ, aby se to s tím hrozným násilím ňák vykrátilo, chápeš. Jako že když se kácí les, tak holt lítaj třísky. A nevinný to vodserou dycky, neuděláš s tím nic, páč vječná válka a boj vo území a rópu patří k socijální dynamYce společnosti. Hale… a kdo je vlastně vopravdu nevinnej? Voni řikali v tý Bibli, že ten dotyčnej ať směle hodí kamenem…

NOLF - Alan Svejk VIP AffairsTy vole, tadle holka měla fakt styl. Všichni kucí z ní byli na sračky… ty nádherný trendy hadříky, co měla na sobě, a kerý si měnila podle lokality. Takže když se vocitla v Alpách na mrazu a sněhu, vzala si krásnej kožíšek a čepičku, plus teploučký rukavičky, ve kerejch držela pistoli… jindy zase party girl v super minišatch, to když byla na vejzvědný misi v módním klubíku, nó byla prostě sladká za všech vokolností. Nó a jednou si vzala dokonce i potápěčskou vejstroj, když se potřebovala pro něco potopit, a voni tam byli žralocí, co dokázali kočičku naši milovanou dost nechutně rafnout do kulatýho svůdnýho zadečku, nebo dokonce kosmickéj skafándr, dyž letěla raketou na tu kosmickou základnu, né na vejlet vole, na další přísně tajnou vyzvědačskou misi, kerá se samozřejmě pozdějc zvrhla v přestřelku lejzrovejma pistólema. A voni tam měli i bár, což bylo teda dost překvapivý… chlastat se neska dá prostě všude!

Prostě furt se něco dělo. Musela se taky vyhejbat hlídkám, svinskejm slídícím kamerám, alarmům, hlídacím psům, páčit zámky, lízt všude možně, vyhejbat se infra paprskům, hledat tajný zprávy a dokumenty, jezdit na motorce a sněžným skútru, skočit z letadla bez padáku, prostě měla práce, až nad hlavu… jednou taky vybílYla trezór, páč byla původní profesí móc dobrá zlodějka.

V Alpách se taky Cate stal moc vošklivej průser. Spadla totiž do kanálu, kerej byl plnej ledový vody, a úkol byl nabíledni: svlíknout ji a vosušit v krutým časovým limitu, než nebohá křehká holčička umrzne! Nó ale hledej vole ňákou teplou převlíkárnu v horách, kde fouká ledovej vítr, rušenej jen nepřátelema, co po Tobě střílej! Žádnej hráč ale nemoh dopustit, aby se jeho milovaný hrdince něco stalo, a tak sebou pěkně pohnul, aby ji zachránil! Dyk taky byla reálná naděje, že se svlíkne, haha… vole, nikdo by nedovolil, aby se jí něco stalo, a když dostávala zásahy vod lotrů nepřátel, nebo vodněkaď spadla a ublížila si, tak zakňourala ouplně vyčítavě, že jí hráč nevochránil zdravíčko, blbec jeden neschopnej, a vona nejčko muší trpět! Tady se kucí učili vochranitelskejm pudům!

NOLF b - Alan Svejk VIP AffairsVono se to vodehrávalo v 60. letech a mohlas navštívit fakt děsně zajímavý lokace, jako Maroko, Vejchodní Berlín, Amérika, Západní Německo, kosmická základna, tropy s tajným kosmodromem, ty zmejněný Alpy… hale, todle je na gamesách hrozně svůdný, že se jako můžeš i podívat na místa, kerý sou exótYcký, zajímavý, sexy, a nemusíš platit zlodějský cestovce, ani sedět hodiny v letadle, aby ses tam dovalila. Stačí si jen sednout k péčku, spustit ten krám… a v mžiku můžeš bejt miliardu kiláků daleko, ve snovým světě, kde je tóčo! To se pak z reálity utíká moc snadno, a vochotně! Vona totiž stojí dost často pěkně za píču, vole!

Hale, kočko, my chcem všici něco zažít, ale s Tebou, při vší úctě, je to vobčas hrozná nuda, nebo seš votravná, abysme Ti jako vymejšleli program, aby ses prej jako nenudila, jináč si jako prej najdeš jinšího, lepšího čuráka. Todle je prostě votravný, a většina nás řízků chce mít klid na svý nevinný a společensky velmi prospěšný záliby. A tady, v gamesce? Máme super program, a cejtíme se jako někdo, jako vopravdoví muží! Můžem třeba zachránit svět, vošahat si Kalašnikov a další moderní arzenál v ruce, číhnout na víc či míň svlečený krásný kundice… samozřejmě v zájmu blaha světa, vono je těch teróristů neska ňák hrozně moc, tak se to muší pěkně vodpovědně pokrouhat, že jó, aby byl zase mír. Sám se ten mír vole neudělá!

Bylo zmejněný, že Cate byla moc moc sexy za všech vokolností. Měla i takovej slaďoučkej svůdnej hlásek… byla to prostě radost, zažívat spolu s ní všecky ty velký dobrodrůža, a vobčas to byla i veliká sranda. Když ses totiž lokacema pěkně nenápadně plížila a nedělala kravál střelbou, tak sis mohla vyslechnout různý zajímavý konverzace civilistů i nepřátel. Nó a na konci každý mise byla statistika, kde ses dozvěděla, kolik jsi měla přesnost střelby (ehm, áno, to jako do lidí, né do ňákýho papírovýho terče), kolik si spustila alarmů, kolik si našla těch předmětů se zpravodajskou hodnotou, kerý byly rozmístěný po lokaci a vobčas bylo dost krutý, je najít…

Zkušený hráči (a hráčky) samozřejmě usilovali vo 100% přesnost zásahů, byly za to rozkošný bonusy, pochvaly a medajle vod velení, a to se dalo udělat nejlíp, ehm… no prostě zásahama do hlavy, neboli headshotama, jak se vodborně řiká v gamesácký komůnitě, a eště použitím nehumánní zápalný fosforový nebo zákazaný dum-dum munYce. To pak lehnul každej térorista ouplně spolehlivje, a ani ho to asi moc nebolelo, i když, jak se to veme, někerý dost ječeli, dyž jim hořela koudel u zadku… Jenže Cate nebyla stroj, a tak bylo potřeba se přestat hejbat, aby se ustálil zaměřovací kříž, anebo ouplně nejlíp použít voptickej zaměřovač na flintě. Prostě je to vjeda, holka, to si nemysli! Vono se taky muselo šetřit munYcí… dyk je drahá, vole!

NOLF gadgets - Alan Svejk VIP AffairsCate taky furt s někým konverzovala. Bylo dokonce možný, někoho poslat do prdele, anebo doumyslným přístupem získat klíčový Ynformace. Takže vo ňákou čistokrevnou řežbu fakt nešlo, spíš vo neustálej vopatrnej postup, plížení, používání tzv. gadgetů, jako vychytávek, třeba karabinky, co měla Cate doumyslně schovanou ve vopasku a mohla pomoci ní vyšplhat do vejšky, zapalovače, kerým se daly podpalovat papíry v koši, aby se jako vodlákaly hlídky, nebo sponka na vlasy pro překonávání zámků, taky svůdný rtěnky, co v nich byl Yntegrovanej granát, parfémy, co po rozstříknutí uspaly nepřátele, sluneční brejle s funkcí skeneru, foťáku a minohledačky, nebo specijální roztok, co instantně rozpouštěl těla padlejch nepřátel, aby je jejich kámoši jako nevobjevili a nespustili nežádoucí poplach… život špijónky je prostě řehole a challenge! Hráč se i s Kačenou pjekně zapotil, než společně došli na konec, vodhalili pár zrad a zbavili svobodnej západní svjet arcinepřátel…

Ale poďme se posunout asi tak vo padesát let, to jako do dnešních dnů, kdy už je Cate akorát tak babičkou, kerá na svý velký dobrodrůžo akorát tak vzpomíná, vobklopená mYlujícíma vnoučatama. Vono nás to čeká všecky, a žencká krása je jednou z nejpomíjivějších vjecí na světě, dyk to víš, dyž se dycky ráno zpytavě koukáš na svůj vobličejík do zrcadýlka, že jó.

FC3 - Alan Svejk VIP AffairsŠedesátý léta byly hezký, ale současná nelítostně tvrdá a násilná doba, ztvárněná ve Far Cry 3 (2012), ta je teda vo mnoho hustší, až brutální. Tadle gamesa hodně lidí v mnoha vohledech moc zaskočila, až uzemnila: počínaje tím, že se vodehrává na nádherným tropickým vostrově, to znamená modroučký móře, bílej písek, palmy, západy slunce, romantYka, jak si vo ní dycky snila… ale děly se tam vopravdu strašlivý vjecY, a hráč byl vtaženej do šílenýho příběhu, kerej je těžký zapomenout, tak byl Yntenzývní.

Far Cry 3 E - Alan Svejk VIP AffairsVono to bylo tak, že se jako tadle partička rozpustilejch americkejch mládežíků pustila na tendle vejlet do Karibiku nebo kam, párty na pláži, chlast, super kluby, mejdany, šukání… ale voni tam na tom vostrově byli zase ty hrozný teróristi a šílenci, vedený totálním pomatencem a fetkou Vaasem.

FC3 Vaas - Alan Svejk VIP AffairsToho hajzla nenapadlo nic lepšího, než celou tu partičku unýst, pro zábavu i prachy, vono to byli pět kluků a dvě holky – nó a jistě Ti bystře dojde, že do róle jednoho z těch unesenejch vstupuje hráč, a jeho úkolem bude, vosvobodit vostatní přátele, a taky sejmout toho hlavouna Vaase, a jeho zlotřilý spojence, kerý tam říděj kšeft s drogama, zbraněma, kožkama vzácnejch zviřátek a dalšíma vejnosnejma věcičkama.

FC3 L - Alan Svejk VIP AffairsNó, tady se teda už hrálo klasicky za kluka, takovýho čuráčka, co se menoval Jason. Von tam měl sebou pšítelkyni Lizu, se kerou to bude eště moc složitý. Vole, dyk Ty si musela vodpovědně krouhat nepřátele po desítkách, a eště do toho řešit svý pofYdérní vztahový problémy, páč ta dYlinka furt votravovala, že se prej měníš, nebo có, že už nejsi její sladkej Jasónek milášek, že se jí to plej neuíbí! A vysvětli žencký, že válka nejni žádná prdel, že nejni čas na ňáký velký city! Prostě hrůza…

FC3 Da - Alan Svejk VIP AffairsŽencký tu vůbec hrály velkou róli, a bylo nač koukat, po čem toužit, u čeho si lůzersky honit. Byla tu vysoce šukatelná Daisy, kerou Jason hrdinně vosvobodil z postele v domku ňákýho místního vjedátora, a byla tak rozkošná, když se probouzela! Jen jí teda moc neslušely ty monokly vod únosců na líbezný tvářičce, ale Jason jí pohladil a částečně vykurýroval (měl ji rovnou i vošukat, dyž mu byla tak vděčná za záchranu, ale von byl děsně bizy). Lidi říkali, že tadle Daisy byla vo moc zajímavější, než Liza, tadle bloncka, a vyloženě píchatelná. Lízinka byla taková nemastná neslaná, a vobčas dost votravná. Ale její velká chvíle přišla na konci… nó, k tomu se eště dostanu, ale bylo to fakt hrozný.

FC3 E - Alan Svejk VIP AffairsNejhustší kundice ve hře ale byla Citra, ségra toho hajzla Vaase, kerej hned na začátku krouhnul Jasonovi bráchu, což byl dost pádnej důvod k pořádně bolestivý pomstě, že jó. Vona voperovala v jakýmsi starobylým chrámu v džungli, furt ňáký kouzla a mágije, byla to docela sexy čarodějnice… a maxi píchatelná, to jako jó, vole! Děsně tajemná… až moc, což se ukázalo právě na konci.

FC3 - Alan Svejk VIP AffairsVona tadle Citra furt Jasona ponoukala, aby byl hustší a hustší, a jak se učil nový bojový dovednosti, že je jako ten rozenej válečník jako místní domorodci, že je to prej jeho vosud, tak mu přibejvaly na předloktích tetování, až měl packy celý skérovaný, jak zasloužilej rebel. Prostě si ho vybrala pro svý velký tajný oučely, kerý měly změnit celej vostrov, což by asi zalYchotilo každičkýmu frajérovi, no né… jen se dlouho nevědělo, esli to jako myslela dobře, nebo né.

FC3 d - Alan Svejk VIP AffairsNemá smysl zmiňovat, že se ve hře pořádně střílelo, že na tom krásným vostrově bylo dost horko, granáty a rakety lítaly, jak vo soudným dnu. Ale nebylo to jediný možný řešení – dalo se třeba, poštvat na nepřátele divoký zviřátka, co je vochotně rozsápaly, podpálit vokolní trávu, krouhat frajéry z dálky vodstřelovací puškou, anebo se prostě po tmě plížit jejich táborem a něžně je likvidovat vostrou kudlou. A to pak bylo možný slyšet i jejich upřímný stížnosti, že “pálí mě vocas, měl sem si vzít šprcku, dyž sem šel za tou důrou!”

Far Cry 3 - Alan Svejk VIP AffairsA musely se i lovit lesní zviřátka, což bylo dost nechutný. Buď to Jason dostal za úkol, třeba dostat zlýho tygra nebo medvjeda, anebo z nich potřeboval kůži, aby si moh vyrobit větší peněženku na prachy (!) nebo pouzdra na zbraně a munYci, že aby toho jako unes víc, vono to bylo moc potřeba, nepřátelé byli všude a automatický zbraně náboje vyloženě polykaj, jako Ty semeno svýho miláška. Zato ale ta animace, když Jason vodebíral jejich žvížecí tkáň kudlou… éch, nó tfuj! Rači to ani nebudu, vole, popisovat, to byl fakt hnus, a eště ten mlaskavej zvuk u toho! Brrr. To i votrlí chlapí prej vodvraceli voči vod vobrazovky. Holt né každej má předpoklady, vyučit se řezníkem…

FC3 Cc - Alan Svejk VIP AffairsNejzajímavější tu ovšem byl příběch, a hráč byl moc zvědavej, jak to celý dopadne. S Lisou se to ňák sralo – vono se jí moc nelíbilo, že se Jason mění z américkýho nedospělýho ňoumy v nelítostnýho válečníka, pro kerýho má lidskej život cenu asi tak jedný mušle na pláži, a nakonec to mezi nima ouplně zkrachovalo, dyž si frajér začal s tou Citrou, což bylo nevyhnutelný. Škoda tý blond Daisy, ta by stála za hřích, měla vole i to chárizma… každopádně, na konci, když všichni nepřátelé byli pod drnem, včetně Vaase, byl Jason a potažmo hráč postavenej před vyloženě Sofiinu volbu, kerou, a to se podrž, vybíral s kudlou na Lízině krku, což teda bylo nejen vůči ní, ale i vůči hráči dost krutý…

FC3 n - Alan Svejk VIP AffairsTa mrcha Citra jistě Jasonovi házela něco do pití, a furt mu vrtala do hlavy, že je stvořenej vládnout, že se postupem času už ani sám v sobě nevyznal, a jeho city vůči partě původních přátel taky vychladaly. Učil se pořád líp a líp bojovat, byl z něj učiněnej krouhací stroj, ale na konci dostal nůž na krk sám: buď zachrání svý přátele, anebo se spojí s Citrou. Buď… anebo.

FC3 c - Alan Svejk VIP AffairsTa situace byla i pro hráče dost extrémní. Prošel celou hrou, strávil v ní desítky hodin, poznal celej vostrov, pokecal s domorodcema a pomoh jim v mnoha vjecech, hrál s nima poker vo prachy, splnil desítky misí, dobyl spoustu nepřátelskech táborů, a najednou si má vybrat, jestli to všechno, voč se snažil, vymění za životy svejch bejvalejch kámošů, dyž mu přitom Citra slibovala velký vjeci… bohužel ale jen za tu příšerně vysokou cenu, že krouhne svý kámoše, kerý mu ale už stejně byli trochu u prdele. Proto se vybíralo s tou kudlou na Líziným něžným krku, to byl Citry typickej styl, vona byla dost šílená, halt ségra svýho bráchy Vaase. Bylo to prostě celý dost hnusný, vo tom není sporu, to teda autoři gamesy dost přehnali.

FC3 Cit - Alan Svejk VIP AffairsHráč teda váhal s vejběrem, zatímco chudák Liza se kroutila pod kudlou, plakala a prosila vo život. Věčina lidí ale prostě musela vybrat “spojení s Citrou”… což mělo následky, a jak se nakonec ukázalo, tak to byl krajní nerozum. Sice si frajér s Citrou zapíchal, ale potom… nó stačí, když řeknu, že lidi zírali ouplně s votevřenou pusou, co se stalo potom, moc litovali svý nanejvejš chybný volby, a kdyby ses jich po těch letech zeptala, esli si na to eště pamatujou, tak by jistě řekli, že teda kurevsky rozhodně jó! Konec byl prostě maskulýnní, v celý pestrosti vobsahu tohodle pojmu… ale víc neřeknu, vono se to nemá prozrazovat, že jó. Ale pár lidí se dodneška budí z tohodle hroznýho snu…

Není divu, že z takovýho hustýho příběhu se těžko vrací do nudný reálity, k Tobě, která si vobčas taky dost nudná a votravná, jak máš svý nároky, jakej by jako čurák měl bejt podle tvejch představ, jak Tě zdopovaly ty žencký časáky a jejich propáganda… seš prostě tzv. moderní žencká, sebevědomá, nezávislá, ale současně taky zmatená, plná strachu, a celkově vzato v mnoha vjecech stojíš pjekně za hovno. Jaká budeš matka těch dětí? Riskovat to s Tebou? Ale třeba se eště časem probereš ze svejch marnejch snů, a dospěješ, vobyčejně, když bijológický hodiny začnou vodbejvat finýto Tvý plodnosti.

Vona sice každá hra má svůj konec, ale pak časem dorazí další… a začne se vodznova, stejně jako každá nová holka ve frajérovi vzbudí přesvječení, že je ta pravá. Ale vono se nakonec ukáže, že je to jen další makulatůra k ničemu… a tak se holt shání další kousek. Jó, je to votravný a ounavný, ale tak to tady prostě chodí… a v mezičase se tu strašně píchá, a na šprcky každej sere.

Nepoudám, že gamesky sou lepší než žencký, ale… vony maj svý. I lůzrům dávaj šanci, stát se aspoň na chvíli velkym hrdinou, prostě někým, kdo vede, kdo vovlivňuje vosudy jinejch, přitom vobyčejně sme akorát tak domrdávaný vokolnostma, šéfama… nó, a taky Tebou, a Tvejma vizema vo ideálním vztahu a životě. Pro Tebe my hrdinové nejsme, stejně jako Ty pro nás nejsi Madóna, vole. Prostě rozklad hodnot a tradYční rodiny… a nejčko už víme, proč to tak je.

Těžko říct, esli sou gamesy vopravdu tak špatný. Určitě jó, že vodváděj lidi vod reálity, ale taky jim plněj sny, ač falešně. Vono ale pořád lepší virtuální splnění snu, než hovno, že jó. To byla taky základní myšlénka Zařízení. Splníš nám Ty sny, kočko? Cejtíš se na to?

Já vím, řikáš, že esli nás budeš mYlovat, tak prej určitě. Kdyby… sou ale ryby! Miluj nás bezvejhradně, bezpodmínečně, svý bližní, buď světice, jako naše matka! A vo matkách čuráků bude další díl tohodle veledíla, tak se koukej vodpovědně stavit, ať vo to velký moudro, vole, nepřídeš!

Pravda o mužích 3: Tajemství jeho matky

Truth About Men by Alan Svejk VIP Affairs

Alan Svejk

alansvejk@alansvejk.com