Ukážu ti márketink

Druhý den přišla prodavačka Tereza do práce, a našla tam Švejka, jak zrovna přerovnává stojany s oděvy, všude kolem nepořádek. Byla o jeho příchodu od majitelky informována předem, a hned si pomyslela, co je to za novotu, že zrovna tento týpek zdejší krcálek jistě pozdvihne!

Čekala fakt kohokoliv, ale Švejk? Jeho oblek mohl sloužit za odstrašující příklad zastaralosti, nepadnutí, nevkusu… a troufá si na kariéru v módní oblasti! K nevíře, kroutila Tereza nevěřícně hlavou!

Ale byla tu zaměstnancem, tak se musela na svého nového manažera povinně usmívat! Švejk ji však pouze přejel ledovým pohledem a namísto pozdravu hned zhurta zabručel: „Bude se tu muset vyrichtovat spousta věcí, takhle to dál nepude, plácat se vodnikaď nikam, bez zářnýho byznys plánu! Chci z tohodle místa udělat špičkovej butik světový ourovně, vo kterým se bude nadšeně psát i v Ňú Jorku v tom Voug, nebo jak se ten krám jmenuje, a buď mi s tím pěkně pomůžeš, kočičko, anebo se sofort vodporoučíš ven! Může tu pracovat jen ten, kdo si můj velkolepej plán vezme za svůj, a něco pro něj udělá, přispěje k sukcésu našeho byznysu!” vyložil jí neúprosně.

Tereza se sotva držela, aby se nerozesmála na plné kolo, když si povšimla obrysu malé, příruční láhve rumu, co Švejk skrýval v náprsní kapse saka! A nezdálo se jí to, skutečně tu chlast byl cítit! A přitom na pultu ležela kniha ‚Marketing pro začátečníky‘, svítící novotou! Dokonce v ní ještě byla založená účtenka, nepochybně s dnešním datem!

„Míním tady nasadit špičkový márketinkový strátegie, samá Amerika, Mek Kynzy sem ani nemusí posílat svý konzultanty, když jsem tu teďka šéfem já!” pokračoval Švejk nerušeně, jako kdyby si jejího pohledu na publikaci všiml. „Takže si tě budu muset taky kapánek zaškolit, aby ses dostala do formy, páč vobsluha dělá kšeft!

Zaprvý, budeš vochotná, budeš se usmívat, doslova culit vochotou, a uděláš pro zákoše všecko, jináč si mě nepřej! Zadruhý, budeš poslouchat všecky mý dobře mejněný příkazy! Zatřetí… hale, a co je to vlastně ten dress coude, nebo jak se to píše?”

Alan Svejk - alansvejk@alansvejk.com

alansvejk@alansvejk.com